TIKAND

Tikandi kasutusala on peaaegu piiramatu, alustades lihtsatest T-särkidest ja fliisidest ning lõpetades kodutekstiili, kottide, nokamütside ja miks mitte näiteks sadulatega. Tuleb vaid jälgida, kas tikitavat kohta on võimalik kinnitada tikkimisraami alla. Kui toodet ei saa raami vahele panna, on võimalik tikkida hoopis embleemile. Hiljem saab embleemi tootele õmmelda.

Tikandi tegemiseks tuleb kõigepealt valmistada ette programm, sest tikkimisprotsessi juhib arvuti. Tikandiprogrammiga määratakse tikitava kujutise nõelapistete kõikvõimalikud parameetrid ning niitide vahetus ja värvide järjekord. Programmiga piiritletakse ka tikandi pistete arv, mis on ühtlasi hinna kalkuleerimise aluseks – seepärast on hea teada, millisele kangamaterjalile tikand tehakse, et saaks arvestada kõikide eripäradega. Sõltuvalt toote kangast kasutatakse tikandi tugevdamiseks erinevaid alus- ja pealismaterjale. Tikandid on väga kulumis- ja pleekimiskindlad. Sõltuvalt valitud niidist võivad tikandid olla läikivad või isegi metalsed.

Maksimaalne tikitav mõõt on 380 × 380 mm.

Keskmine tikand (logo rinnal või varrukal, mütsi esiosa keskel või mujal) laiusega 8…10 cm sisaldab sõltuvalt keerukusest 4000…7000 pistet.

Tikkimiseks kasutame peamiselt Madeira niite, mille valikus on üle 300 värvitooni. Peale harilike siidja läikega polüesterniitide kasutame ka kuld- ja hõbemetallik- ning neoonniite.

Hind sõltub tikitavate toodete kogusest, tikandi suurusest ja sümboolikast endast.