SUBLIMATSIOON

Sublimatsioontrükki teostatakse nii kruusidele kui tekstiilile ja selle suurim erinevus on see, et trükk läheb toote pinna sisse ja pealispinda katsudes ei ole võimalik vahet teha trükiga ja trükita toodetel. Kuna sublimatsioonitrüki värvid on läbipaistvad, kasutatakse seda meetodit tavaliselt valgete toodete puhul – teist värvi toodete puhul peab arvestama, et aluspinna värv kumab trükivärvidest läbi ja need muunduvad. Tekstiilitoode puhul peab arvestama ka seda, et kangas peab sisaldama vähemalt 70% polüestrit ning kannatama 200°C temperatuuri. Kruuside puhul saab trükkida vaid spetsiaalselt sublimatsioonitrüki jaoks mõeldud kruuse. Üldjuhul trükitakse sublimatsioonitrükis just värvilisemaid kujundusi kruusidele, spordisärkidele ja prillipuhastuslappidele.

Maksimaalne trükimõõt kruusidel on 80 x 200mm ja tekstiilil 380 x 480mm. Trükkida saab ka värvilisi pilte, st et trükitavate värvide arv ei ole piiratud.

Hind sõltud trükitavate toodete kogusest ja trüki suurusest. Kujundusfaile vajame vektorgraafikas (sobivad faililaiendid on *.pdf * .cdr * .ai * .eps)